Денес времето сончево, а од утре…

Loading...

Суво и релативно топло ќе биде времето до четврток. Температурите ќе бидат во пораст и над просекот за овој период од годината. Денес преку ден температурата ќе го достигне 15-тиот степен.
Во Скопје максималната температура денес ќе достигне до 10 степени.
Веќе од четврток се очекува зголемување на облачноста и опаѓање на температурата на воздухот.
Од следниот викенд, УХРМ најавува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд и снег. Денес преку ден температурата ќе го достигне 15-тиот степен.
Во Скопје максималната температура денес ќе достигне до 10 степени.
Ве

loading...
Loading...