Денес времето сончево, а во сабота…

Loading...

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб, а во источните делови умерен северозападен ветер.Утринската температура ќе се движи од  три до 10 степени, а дневната од 20 до 26 степени.
Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен северозападен ветер.
Температурата ќе се движи од седум до  24 степени.
До петок ќе се задржи сончево и потопло време со мала до умерена облачност. Во петок во вечерните часови ќе има зголемување на облачноста, а во северните делови ќе има локален дожд.
Во сабота ќе има повремени врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни. Ќе дува засилен северен ветер кој ќе предизвика значително опаѓање на температурата на воздухот.
Во недела ќе се задржи ветровито и студено, претпладне со локален дожд. Од сабота попладне ќе има услови на повисоките планини врнежите да бидат од снег.Утринската температура ќе се движи од  три до 10 степени, а дневната од 20 до 26 степени.
Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачно

loading...