Денес времето сончево и топло, а во следните денови…

Loading...

Времето во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен северен ветер. УВ-индексот ќе изнесува 9.Температурата ќе се движи од 23 до 33 Целзиусови степени.
Во Скопје ќе биде сончево со слаб до умерен северен ветер. Температурата ќе достигне до 31 степен.
Следува период на стабилно и топло време со пораст на дневните температури, кои до средината на наредната недела на повеќе места ќе надминуваат 35, а во југоисточниот дел од земјата ќе достигнат и 39 Целџиусови степени.Температурата ќе се движи од 23 до 33 Целзиусови степени.
Во Скопје ќе биде сончево со слаб до умерен северен ветер. Температурата ќе дости

loading...