ДЕСЕТ ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА СОРОСОИДИТЕ ОД ВАШИНГТОН: Преку 230 уапсени соросоиди во Вашингтон се соочуваат со 10 годишна казна затвор!

Повеќето од 230 демонстранти уапсени по насилните протести кои еруптираа во Вашингтон по инаугурацијата на Доналд Трамп ќе бидат обвинети за насилно протестирање, изјавиле федералните обвинители. Обвиненијата се движат со казни до 10 години и 25.000 долари парична казна. Илијадници се собраа вчера, предизвикувајќи хаос на само неколку улици од Белата Куќа, демолирајќи продавници и приватен имот, но и фрлајќи камења и цигли кон полицијата.Многумина од уапсените ќе се појават пред суд до слeдната сабота. Насилните судири се помеѓу демонстрантите и полицијата се случи на плоштадот МекФерсон, кога специјалната полиција со шок бомби и солзавец се обиде да ги растера демонстрантите. Милитантните демонстранти прикжаа каква би можела да биде сликата за САД во наредниот период по најавите на разни соросоидни организации за организирање на протести против Трамп.

 

Многумина од уапсените ќе се појават пред суд до слeдната сабота. Насилните судири се помеѓу демонстрантите и полицијата се случи на плоштадо

Пронајдете не на следниве мрежи: