Десет работи кои не сте ги знаеле за „Титаник“

Loading...

Филмот „Титаник“ и понатаму е интересен за сите. Од многуте интересни факти поврзани за овој филм, денес издвојуваме десет:
1.Улогата на Џек која ја доби Леонардо Ди Kаприо, била наменета за Том Круз.
2.Дури откако ја напишал улогата На Џек- Кемерун сфатил дека овој човек навистина постоел и дека починал на Титаник.
3.Ова е вториот филм за потонувањето на Титаник кој добил Оскар за најдобра фотографија.
4. Стар пар кој умира во кревет додека Титаник тоне е посветен на споменот на Ида и Исидора кои починале на Титаник.
5. Единствено Кејт Винслет на снимањето не носела костум за пливање.

 
6.Раката која ја црта Роуз не е на Ди Kаприо туку на Камерон.
7.Биле потребни повеќе пари за снимањето на филмот отколку за изградба на бродот.
8.Фустанот кој го носи Кејт на последната сцена е направен да изгледа добро и кога е влажен но и сув.
9. Во текот на сцената кога Џек и Роуз се среќни, саатот покажува 2:20 наутро што е точното време на потонувањето на бродот.
10.Мадона била една од потенцијалните кандидатки за улогата на Роуз.
 На следниот ЛИНК може да дознаете која е вистината за потонувањето на Титаник. Од многуте интересни факти поврзани за овој филм, денес издвојуваме десет:
1.Улогата на Џек која ја доби Леонардо Ди Kаприо, била наменета

loading...
Loading...