Џесика Алба ја откри тајната за нејзиното витко тело

Loading...

Кога ќе ја погледнете на црвениот тепих, или пак на фотографиите во паркот кога ужива со својата ќерка, тешко е да поверувате дека Џесика Алба е мајка на две деца.

Сепак, актерката, која во 2011, го роди и второто дете, ќерката Хевен, неодамна на сајтот Net-A-Porter откри што и помогна да го одржи стомакот рамен.

„Носев и по два корсетам еден преко друг, цели три месеци и ден и ноќ“,откри Алба, додавајќи дека и било топло и дека се потела. „Секогаш се потев, но се исплатеше“.

Дуплиот корсет, личниот тренер и  строгиот режим на исхрана во случајот на Џесика дадоа совршени резултати.
 Кога ќе ја погледнете на црвениот тепих, или пак на фотографиите во паркот кога ужива со својата ќерка, тешко е да пов

loading...