Деспина Царева сепак не е Мис на Македонија?!

Loading...

Деспина Царева, штипската новинарка не е мис на Македонија, туку само финалистка. 
 Деспина Царева, штипската новинарка која поради гафовите во нејзината емисија се најде на немилост на „Фејсбук“ и „Твитер“ заедниците, не е мис на Македонија, туку само финалистка. Караванот за избор на најубавата девојка за 2013-та година трае цело лето, а минатиот викенд во Струмица и Куманово се одржаа полуфиналните избори од турнејата на „Мис на Македонија 2013“ за „Мисс Глобе.
– Победничката од Струмица, Деспина Царева за која деновиве се дигна многу прашина откако поради недоразбирање медиумите веќе ја прогласија за вкупна победничка, а на социјалните мрежи имаше многу погрдни коментари во врска со нејзината убавина поради една нејзина фотографија која беше тенденциозно поставена. Овие фотографии секако ќе ги побијат сите тие злонамерни коментари – велат од модното студио „Црнокрак“, кое е организатор и поседувач  на лиценцата за изборот. Деспина Царева, штипската новинарка која поради

loading...
Loading...