Девојка претепана од невенчаниот сопруг

Loading...

Дваесет и тригодишна жителка на тетовско Камењане, вчера пријавила семејно насилство кое два дена пред тоа, на 19-ти септември, го извршил нејзиниот невенчан сопруг Ф.К. (31) од Гајре, со кого живеела помалку од една година.Од СВР Тетово информираат дека по кусата меѓусеба вербална расправија, ја фатил за коса и потоа повеќе пати ја удрил со тупаници и шлаканици, нанесувајќи и видливи повреди.
Нешто подоцна, пријавителката заминала кај родителите, се обратила за лекарска помош и побарала кривичен прогон.
Пријавениот Ф.К. денеска ќе биде повикан во Секторот за внатрешни работи Тетово и по целосното расчистување на случајот ќе се соочи со соодветен поднесок.Од СВР Тетово информираат дека по кусата меѓусеба вербална расправија, ја фатил за коса и потоа повеќе пати ја удрил со тупаници и шлаканици, нанес

loading...