ДЕВОЈКИ! Сокот од ананас ги зацрврстува градите!

Loading...

Често забораваме на благодетите на ова тропско овошје, а доколку сакате да го намалите вишокот килограми, да го прочистите организмот, но и да ги затегнете вашите гради, ананасот би можел да биде идеално решение за сето тоа.Бромелинот, состојка во ананасот, брзо и делотворно ги намалува и болките. Според мислењето на научниците, бромелинот ги разградува протеините во крвта и на тој начин ги намалува воспаленијата кои предизвикуваат болка. Истовремено, ги штити зглобовите од слободните радикали. Дозата од 200 до 400 милиграми е доволна за елиминирање на постојната болка.
Исто така, ананасот се препорачува и како помош при слабеење, за елиминација на целулит, против брчки и отоци.
Според зборовите на експертите, една од најголeмите предности на чудесниот сок од ананас е тоа што има тенденција на затегнување на градите.
Доколку редовно го консумирате овој сок, брзо ќе забележите значајни резултати кога се во прашање отпуштени гради, порачуваат експертите. Покрај тоа, ананасот изобилува со антиоксиданси и има антиканцероген ефект на организмот.Бромелинот, состојка во ананасот, брзо и делотворно ги намалува и болките. Според мислењето на научниците, бромелинот ги разградува протеините во к

loading...