ДИЕТА СО ЈАЈЦА: Ослабете 10 килограми за 1 месец

Диетата со јајца спаѓа во испробани начини за кратко време да се ослободите од вишокот килограми. Постојат неколку видови на диети со јајца, а ние за вас ја издвоивме најумерената која се базира на смалено внесување на јаглени хидрати.За да ја избегнете монотонијата која е честа причина за неуспех на диетите можете на мени да внесете уште некоја намирница. Всушност препорачлива храна, освен јајца се, пилешко, мисирка, риба, овошје, зеленчук со малку јаглени хидрати, билни чаеви без шеќер и вода.
Значајно е намелено внесувањето на јаглени хидрати, а лебот, тстенини и компир се строго забранети.
За три месеци со придржување кон овој режим на исхрана можете да осланете и до 30 килограми.
Еден од најпрочуените промотери на оваа диета е холивудскиот актер Адриан Броди кој изгубил 15 килограми припремајќи се за улога во филмот „Пијанист“.
Неговата верзија на оваа диета била следната: тој јајца јадел за појадок, мало парче пилешк за ручек и парче риба со варен зеленчук за вечера.
Диета:

 

Појадок:
2 варени јајца
½ грејпфрут
Ручек:
печено плешко без кожичка
зелена салата
Вечера
Омлет од 2 јајца со спанаќ и доматЗа да ја избегнете монотонијата која е честа причина за неуспех на диетите можете на мени да внесете уште некоја намирница. Всушност препорачлива х

Пронајдете не на следниве мрежи: