Дневен хороскоп 06.03.2013

Loading...

Oвен
Стресот и притисокот кои ве надвладеаа над вас најдобро можете да го спречите ако не правите ништо во текот на денешниот ден, попрецизно, одморете се и исфрлете ги мислите поврзани со работата. Научете да се опуштате и да ги решавате кризните ситуации, една по една.
Бик
Немојте да се борите против статус –квото во кое се наоѓате, и што е уште поважно, не ја предизвикувајте судбината, затоа што овие денови не ви е баш наклонета. Сокријте се под нишанот и обидете се да ги решите проблемите, сами со себе.
Близнаци
Интуитивноста, која во последно време ви е се посилна, би можела денеска да ви донесе некои вкусни плодови на приватен план, но само во случај ако навистина го послушате тој внатрешен глас кој ви говори која е вистинската личност за вас.
Рак

Ова е одличен ден за санирање на вашето психичко здравје и треба да го искористите на најдобар можен начин. Одете на излет, затворете се сами во домот, дружете се со пријателите – правете било што навообичаено за да ја разбиете шемата во која сте западнале и која ви пречи.
 Лав
Можно е силно емоционално искуство, поготово ако веќе некое време имате чувство дека седите на бомба која само што не експлодирала. Нормално, се работи за вашата врска, која или ќе пукне како голема тиква, или ќе се крене на ново поквалитетно ниво
Девица

Вашата имагинација се почесто прави чуда, па така и овој ден ќе помине во исполнуање на соништата кои ве опседнуваат веќе со денови. Препуштете им се на вашите чувства и допуштете им да ве понесат кон нов почеток.
Вага
Кога се чувствувате помалку тажно, како денеска, најдобро е да забавите и да му дозволите на умот сам да си ја среди ситуацијата, но за да биде тоа возможно, не смеете да го оптоварувате со други работи. Па затоа, мозокот на пасење и уживајте со вашата омилена пијачка некаде со пријателите.
Шкорпија
Самодовербата ви е на височина, затоа престанете да сонувате и почнете да делувате во насока во која сакате. Дали се работи за лични или деловни работи, започнете со планирање, за следната недела да биде многу подобра за вас.
Стрелец
Не дека баш се чувствувате лесно како птица, затоа што обврските кои си ги натрупавте на врат ве притискаат се посилно. Сепак, ако си го организирате времето на правилен начин ќе постигнете да завршите се што сте ветиле, и плус ќе ви остане време за забава и опуштање.
Јарец
Нервозата ве обзема, па затоа добро размислете за своите приоритети. Односно, сеуште не сте одлучиле дали ви е поважна кариерата или приватниот живот, постојаната борба помеѓу тие два аспекти од животот ви оневозможува да се посветите на исполнување на целите.
Водолија
Брзата промена на расположението е глвна карактеристика на денешниот ден, но ако се префрлите на некоја нова активност и и посветите доволно од своето време, ве очекуваат нови искуства и голема промена до крајот на месецот.
Риби
Обидете се да најдете најдобро мерило помеѓу обврските кои ве притискаат и активностите во кои наистина уживате. Затоа, денешниот ден најдобро би било да го искористите за дружење со луѓето чија логика и здрав разум најмногу ги почитувате.Oвен
Стресот и притисокот кои ве надвладеаа над вас нај

loading...