Дневен хороскоп за 01.03.2016

Loading...

Дневен хороскоп за 01.03.2016Овен
Контрадикторен ден. Внимавајте денес, бидејќи може да влезете во конфликт со некој од вашите колеги. Не организирајте состаноци и избегнувајте ги разговорите со непријатни луѓе.
Бик
Комуникацијата и општењето денес се зголемуваат, што ги привлекува активноста на вашите пријатели кон вашите планови. Успешно ќе минат состаноците кои сте ги планирале, иако ќе треба да вложите многу напор.
Близаци
одговорноста кон се ви овозможува успешно да поминете преку сите пречки кои ќе ви излезат на патот. Ќе ги воодушевите сите околу вас со својата енергичност. Не е исклучена појава на свежи идеи кои ќе ви помогнат да најдете нови извори на приходи.

 
Рак
Вашата финансиска состојба е многу ранлива. Бидете внимателни и претпазливи. Чувајте г работите под контрола. Денес подобро не давајте пари на заем.
Лав
Денес се чувствувате полни со позитивна енергија. Не ризикувајте денот е полн со интимни средби. Вашиот партнер може да изрази засилен интерес за вас. Одговорете со внимание и љубов.
Девица
Ви предстои напорен ден, неповолен за било што. Неочекувани пречки може да имаат негативно влијание на вашите планови. Вечерните часови поминете ги во друштво на блиски пријатели.

 
Вага
Планетите создаваат можност за нова љубовна авантура. Ова посебно важи за жените од знакот. Пред нивниот гламур и шарм никој нема да може да оддолее.
Скорпија
Неповолен ден за деловно работење. Неочекувани пречки може да ви ги уништат плановите, може да се појави потреба од помош. Доверете се на роднини или пријатели, побарајте помош од поискусни луѓе.
Стрелец
Ден обоен во знакот на љубовта. Заборавете на сите ситници и препуштете им се во целост на чувствата и емоциите. Потрудете се да уживате во секоја минута.

 
Јарец
Неопходно е да размислите за многу работи. Вашето чувство за одговорност може да ви покажат пречка во движењето кон целта. Денешниот ден не е најсоодветен за објаснување на љубовни несогласувања.
Водолија
Сериозниот однос кон проблемите ви овозможува да ги надминете сите пречки кои ќе ви се најдат на патот. Не се фаќајте денес за работа која бара преголема концентрација.
Риби
Поволен ден за реализација на креативните планови. Денес секое вложување на средства е успешно. Користете го поволниот момент за да ја подобрите финансиската состојба.Овен
Контрадикторен ден. Внимавајте денес, бидејќи може да влезете во конфликт со некој од вашите колеги. Не организирајте

loading...
Loading...