Дневен хороскоп за 01.11.2013

Loading...

Прочитајте го вашиот хороскоп за 01.11.2013Овен
Овој ден ќе бидете упорни, и емотивно возбудени поради некои случувања. Ќе бидете самоволни и нема да ви биде грижа за желбите на другите. Во љубовта нема да ви оди лошо, но нема ни да ви цветаат рози. Бидете толерантни како со пријателите така и со колегите за работата за да не почуствувате како само вие сте задоволни од изборот.
Бик
Денот ќе ви биде исполнет со убави случувања и ќе бидете задоволни, односно ќе го правите тоа што најмногу сакате. Многу контакти и дружења ве очекуваат. Имате силна енергија како во приватниот дел, така и во работата.
Близнаци
Денес нема да имате силни емотивни возбудувања.Денот ќе ви биде пријатен , како на работа така и во љубовта. Ќе имате дружба со личност од спротивниот пол, во што има многу елементи на чувства кои и не се само пријателски.
Рак
Ќе бидете силни во вашите дејствувања. Ќе имате пријатен ден, иако се можни мали изненадувања особено поради некое самоволие на личност од деловното опкружување. Останатиот дел од денот и особено вечерта ќе имате контакти, дружба, љубов и весели моменти.

 
 Лав
Денес ќее имате повеќе драматика и изненадувања во врска со некои ваши планови или намери. Може да станува збор  патување во врска со вашата професионална дејност. Но, тоа ќе го решите бидејќи се работи за ситница во поглед на нечие самоволие. Посветете повеќе внимание на љубовта и пријателството.
Девица
Овој  ден ве очекуваат ситни изненадувања, особено ако очекувате некаква материјална или финансиска поддршка. Не би требало да дозволите да ве вознемири ситуацијата. Останатиот дел од денот и вечерта ве очекуваат многу контакти и дружба, поголем дел со женската популација.
 Вага
Сe она што може денес да ве изненади е партнерот, со неговата настојчивост околу некоја ситуација. Ова се ситници во текот на денот кои нема многу да ви попречат.За работата и пријателствата е позитивен аспектот.
Скорпија
Денес ве очекуваат ненадејни ситни случувањаво извршувањето на секојднев- ните обврски, без оглед дали станува збор за професијата или дружењето. Бидете претпазливи во поглед на здравјето, особено ако имате проблеми со 'рбетниот столб.

 
Стрелец
Денес можно е да ве изненади амбициозност на вашите најмлади или некој кон кого имате чувства. Но, можеби ќе биде во прашање и нивна настојчивост за нешто со што не се согласувате. Машкиот пол кој е во знакот на стрелец ги очекува дружба во вечерните часови од женскиот пол.
Јарец
Денес ќе имате ситни изненадувања во поглед на вашите домашни, но не мора да е родител. Има можности и за некаква непријатност во врска со дефект во домот. Во денот ве очекуваат пријатни моменти и чуства како од другарите така и во љубовта.
Водолија
Можно е денес да ги споделите овие нешта со некој кој ви е близок. Може да манифестирате голема упорност и придржување кон вашоте ставови. Ако сте во друштво и ако ви биде возвратено ќе сфатите многу за мислењата и карактерот на личноста од опкружувањето, бидејќи со однесувањето ќе ви покаже, па така ќе одлучите дали е вистинскиот избор за вас.
Риби
Денес за вас е можно финансиско изненадување. Но, тоа не треба да дозволите да ве вознемири бидејќи се работи за мало недоразбирање. Контролирајте си ги настојувањата и амбициите во поглед на работата. За љубовта и здравјето се позитивни аспектите.Овен
Овој ден ќе бидете упорни, и емотивно возбудени поради неко

loading...
Loading...