Дневен хороскоп за 02.01.2015

Loading...

Дневен хороскоп за 02.01.2015ОвенВо текот на денот ќе примите најразлични информации, што ќе биде повод за различни случајности – добри и лоши. Внимавајте на работните обврски, се бара од вас малку повеќе организираност. Во семејството владее спокој, а вие допринесувате за тоа.БикДенес за вас е најпаметно да не правите ништо. Ви се намалува позитивната енергија. Желбата да помогнете некому може да ве доведе во непријатна ситуација. Негативните односи во семејството можат да ве извадат од колосек. БлизнациНа љубовен план не се исклучува можноста да го следите срцето наспроти здравиот разум и преупредувањата. Здравомисленици и либералци, денес нема да бидете во можност да управувате со смејството. Едноставно оставете ги на мира.

РакВо љубовта ќе дејствувате упорно, отстранувајќи ја безмилосно конкуренцијата. Многу ракови ќе бидат вон себе и гневни кон најблиските, можно е да дејствуваат импулсивно.ЛавДоколку посакате да го придобиете вниманието на партнерот, можете така да го маѓепсате што просто нема да може да ви одолее. Можете да го привлечете кон себе и да придобиете само едно- да ви се потчини.ДевицаМожни се романтични средби кои можат да преминат во сериозен однос. За оние кои решиле да започнат сопствен , па дури и мал бизнис, успехот ги чини многу сила и расходи.

ВагаСе среќавате со интриги и завист од соперниците. Денес се зависи од вашата активност и решителност. Не ги трошете парите на непотребни работи, внимавајте на буџетот.СкорпијаЖените денес можат да преувеличуваат и да одат до крајност во одредени работи. За да не направите нешто што не треба, потребна ви е строга самоконтрола.СтрелецЗа вас се своиствени бурните неконтролирани страсти, љубовната треска и еротичниот оган, повеќе отколку за луѓето од другите знаци. Денес без воздржување ќе го кажете својот став кој го имате кон останатите.

ЈарецМожете многу да промените во личниот живот. Размислете повнимателно за поранешен додворувач. Можно е тој да заслужува повеќе. Ќе им помогнете на пријателите да пребродат тежок период во животот.ВодолијаДенес ќе бидете рмантично расположени. Нема да обрнувате многу внимание на семејните недоразбирања. Ѕвездите во предвидуваат успех во потрагата по дополнителни приходи.РибиПодготвени сте да се жртвувате за оние кои ги сакате. Чувствувате интуиција кон луѓето, дури и да не можете да ги објасните своите симпатии и антипатии.ОвенВо текот на денот ќе примите најразлични информации, што ќе биде повод за различни случајности – добри и лоши. Внимавајт

loading...
Loading...