Дневен хороскоп за 03.09.2015

Loading...

Прочитајте ште ве очекува во текот на утрешниот ден.Овен
Останатиот дел од неделата ќе ви мине во знакот на некои радосни вести и новости. Не ја преземајте сета одговорност на себе, туку работете онака како што вам ви е својствено. Само со смирено и одлучно темпо ќе дојдете до посакуваните резултати. Бик
Бидејќи сакате опипливи докази поврзани со она со што се занимавате, ќе бидете помалку незадоволни. На работното место потребно е да бидете организирани, ако сакате да испливате од проблемите кои лошо влијаат на работната ситуација. Големиот број на обврски мошне лошо се одразува на вашето здравје. Близнаци
Ќе донесете некоја важна животна одлука. Внатрешната хармонија е нешто што ви дава дополнителен шарм. Сочувајте ја. Нов работен проект е на видик. Помошта ќе пристигне кога најмалку ќе очекувате. Успешно се справувате со стресот.

Рак
Романтичните доживувања можат да ја нарушат секојдневната монотонија. Препуштете им се на желбите. Ќе се најдете во ситуација кога емотивно ќе реагирате. Ќе повлекувате совршени потези кога се работи за работата. Со минимум напор постигнувате максимални резултати. Лав
Нешто морате да жртвувате ако сакате да дојдете до посакуваните цели. На работното место сега за сега заполовивте во мирни води. Работата ја вршите по застарен шаблон и воопшто не се оптеретувате. Здравјето е релативно добро. Се наоѓате во фаза на опоравување, но размислувајте за идните потези ако сакате да бидете уште поздрави и посреќни. Девица
Пожелно е да тргнете во конкретна акција. Одговорни сте за сопствената судбина, но и за судбината на многумина. Затоа постапувајте внимателно. Работата тргна наопаку па тоа дополнително ве загрижува. Направивте купишта грешки па сега е тешко да ги исправите. И здравјето ви е влошено.

Вага
Тешко функционирате во хаосот во кој се наоѓате. Бидејќи со напор одговарате на поставените задачи, можни се здравствени проблеми. Потребно е да не внесувате премногу емоции во вашата работа. Ќе се најдете во ситуација кога ништо нема да ви се работи па потрудете се некако да се извлечете. И здравјето е влошено. Скорпија
Ве очекува некоја прослава. Кога се работи за здравјето ви се советува да не претерувате со консумирање на алкохолни пијалоци. Повеќе време минувајте во прошетки, на чист воздух. Во љубовта ќе дојдете до сознание дека врската со вашиот партнер бара промени. Нема да ви биде лесно но ќе се потрудите да ги разрешите проблемите.Стрелец
Функционирате мудро и великодшно. Ќе се најдете во ситуација да се занимавате со филозофски проблеми и да повлекувате мудри потези. На работното место оваа недела ве очекуваат куп работни обврски, но бидејќи имате енергија во изобилие, успешно ќе ги завршите. Кога се работи за здравјето можни се некои ревматски тегоби или кршливи коски. 

Јарец
Работите се одвиваат рутински, што и не е така лошо. Проблемите можат да настанат ако оваа состојба подолго потрае. Тогаш ќе ви биде здодевно. Во работата ве очекува одличен период особено ако се занимавате со комуникации или работите со некои проекти. Ќе оставрите многу повеќе од очекуваното. Водолија
Се чувствувате безволно. Во работата ве очекува средба со јавноста и успех, особено ако се занимавате со таква работа. Ќе се најдете во прекрасна атмосфера и нешто ќе прославувате. Кога се работи за вашето здравје можни се некои стомачни проблеми .Риби
Емоциите се на преден план. На повеќето припадници на овој знак ќе им се случуваат работи поради кои нема да останат рамнодусни. На работното место што и да преземете ќе ви се чини дека е погрешно. Уживате во топлата семејна атмосфера. Настојувате да ги избегнете излегувањата и повеќе време да минете дома.Овен
Останатиот дел од неделата ќе ви мине во знакот на некои радосни вести и новости. Не ја преземајте сета одговорност н

loading...
Loading...