Дневен хороскоп за 05.01.2015

Loading...

Дневен хороскоп за 05.01.2015…Овен
Некоректното изразување денес може да ви направи огромни проблеми. Ако имате недоразбирања бирајте ги вашите зборови.
Бик
Задоцнивте со реакцијата…денес ќе бидете склони кон споделување на мислите и чувствата со останатите. Се стремите кон подигнување на адреналинот а тоа ќе ви донесе огромни проблеми.
Близнаци
Склони сте кон забава и авантури па нема да сакате да ја замиените својата независност со ништо на светот. Затоа не донесувајте избрзани и сериозни одлуки за ништо.
Рак
Вие не сте отворени и многу ви е тешко да си ги искажете чувствата. Но, денес многу работи ќе се променат. Ќе бидете поотворени и посреќни.

 
Лав
Во љубовните односи сте контрадикторни- истовремено сте храбри, несериозни, чувствителни и груби. А сето ова може да ве донесе до осаменост.
Девица
Во личниот живот ве очекуваат големи ненадејни промени. Може да се појават нови личности. А вие ќе бидете многу поотворени.
Вага
Многу ваги денес ќе застанат и ќе размислат со ладна глава. Ќе ги одредат своите желби но и можности…Не бидете строги кон себе си.
Скорпија
Денес ќе ги критикувате сите, ќе приговарате и ќе им се противите. Денес тешко ќе се сконцентрирате и тешко ќе ги завршувате започнатите работи.

 
Стрелец
И се прададовте на страста а тоа може скапо да ве чини. Затоа што сето тоа може брзо да згасне. На патот кон среќата може да се појават пречки.
Јарец
Големото внимание ви ја троши енергијата. Односите со пријателите ќе ви се подобрат и токму затоа овој ден не е добро да го поминете во самотија.
Водолија
Вие нема да се откажете од постоелките љубовни врски се додека не добиете вистинска причина за тоа. Голем реалист сте и знаете што сакате но и како да го добиее. За жал интересот брзо ви поминува.
Риби
Вие сте нежни и грижливи а од партнерот го очекувате истото. Само не претерувајте. Може сте премногу искрени, а тоа не секогаш е добро. Овен
Некоректното изразување денес може да ви направи огромни проблеми. Ако имате недоразбирања бирајте ги вашите зборови.

loading...
Loading...