Дневен хороскоп за 06.11.2013

Loading...

Што ви предвидуваат ѕвездите за 06.11.2013 ?ОВЕН
Одлично ќе комуницирате со партнерот, а главна тема ќе ви биде она што вам ви е најважно во вашиот однос.Пред некои од вас стои нов договор или преговори за ново работно место.Засега ќе се задржите на анализи, а ќе донесете одлука во текот на викендот. Внимавајте на грлото и вратот.
БИК
Без разлика што можеби нема да се разбирате во се, партнерот ќе биде подготвен да ги поддржи сите ваши идеи.Тоа вас многу ќе ве охрабри. Ќе придонесете за крајот на некоја работа на која можете директно да влијаете. Запаметете дека не мора се да биде по ваше. Некои од вас започнуваат нов живот.
БЛИЗНАЦИ
Многумина ќе се вдлабочат во размислувања за своето љубовно минато или пак некоја ситуација ќе ве наведе на тоа. Кај некои преговорите за работа ќе се протегнат и низ денешниот ден, па ќе морате да одговарате на мејлови и телефонски повици. Терапијата дава резултати.

РАК
Оние кои се во потрага по својата сродна душа нека поминат по својата секојдневна рутинска маршута. На неа можеби ќе сретнете некој. Поддршката од другите е голема работа, а подеднакво е важно и обратно. Помогнете на некој ако увидите дека му треба. Некои ќе се одлучат за промена на терапија.
ЛАВ
Ќе комбинирате сериозен и ноншалантен пристап во љубовта. Како резултат ќе добиете заљубеност од партнерот или од оној на кој му се додворувате. Се наоѓате пред нова задача која ќе ви биде зададена, се решаваат уште некои детали.
ДЕВИЦА
Ќе сфатите дека и со мали чекори можете да ја намалите далечината од нечие срце. Ќе бидете во добивка. Уметниците ќе дојдат до решение како да го остварат делото на кое долго работат. Останатите ќе работат од сенка. Ќе бидете добро.
ВАГА
Ќе се поврзете со луѓе кои ги сакате и со нив ќе ја споделите радоста од денешниот ден. Оние кои што се во врска ќе бидат добро. Кога некој ќе си оди, вие веќе не го очекувате. Но кога вие ќе си отидете,вас ве очекуваат. Не сте ни свесни за тоа, јавете се.
ШКОРПИЈА
Ќе се однесувате во стилот „удри бригу на весеље“ и така успешно ќе ги решите љубовните грижи. Ќе заклучите дека сте успеале да ги остварите своите очекувања и работната недела ќе ја пуштите во минатото. Во ништо не претерувајте.
Уживајте во денешното попладне.

СТРЕЛЕЦ
Оние кои што сеуште се сами ќе ја замислат својата идеална особа и по тој образец ќе тргнат во потрага. Зафатените ќе уживаат во пар. Вашата ноншалантност и шарм ќе ги импресионираат младите соработници на работното место, додека пак оние поискусните ќе ви приговараат. Допуштете си умерена забава.
ЈАРЕЦ
Многумина ќе се трудат да свртат нова страница во своето љубовно секојдневие. Оние кои што се во врска ќе формираат нови мали правила. Работната недела ќе заврши со олеснување бидејќи сте спремни за љубов, забава и рекреација. Почнуваат нови терапии кои ветуваат многу.
ВОДОЛИЈА
Ќе го дефинирате вашиот став на тема доминација во врската. Ќе барате поголема рамноправност. Работата денес ќе ја завршувате со лесно, а по одредените работни часови ќе побрзате на некоја забава со голема радост. Бидете тактични.
РИБИ
Семејството од кое потекнувате веројатно денес ќе бара од вас поголем ангажман, па саканата личност ќе остане во втор план. Верувајте дека вашите заслуги на работа се поголеми од она што се гледа. Почекајте доде да се покаже. Напредувате во секој поглед.ОВЕН
Одлично ќе комуницирате со партнерот, а главна тема ќе ви биде она што вам в

loading...
Loading...