Дневен хороскоп за 07.08.2013

Loading...

Погледнете што вели вашиот хороскоп за среда – 07.08.2013 година.Овен
Оваа среда е погодна за реализација на вашите професионални обврски и за решавање на настанатите конфликти со партнери од деловниот сектор. Но внимавајте при остварувањето на материјалните и финансиските цели, можно е да се појават конфликти. На патувањето кое ви претстои ќе се наполните со пријатни емоции.
Бик
Денот ќе ви биде напнат, исполнет со многу тензија при решавање на различни прашања од деловна природа, и при спроведувањето на преговори. Ви претстојат некои планирани патувања. Завршете со започнатото. Не преоптоварувајте се и мислете позитивно за она што очекувате да се случи.
Близнаци
Оваа среда не е лоша за постигнување на личните цели, а може да се каже и за вашите бизнис намери, но во професионален план ситуацијата во целина е напната и не гарантира спроведување на целите на долг рок. Посветите повеќе време на креативните проекти кои денес можат да влезат во  забрзана фаза на развој. Земајте повеќе течности и лесна храна.
Повеќе на ТЗМ.МКОвен
Оваа среда е погодна за реализација на вашите професионални

loading...
Loading...