Дневен хороскоп за 08.09.2016: Стрелецот го мачи несоница, на Лавот му е потребно опуштање!

Loading...

Дневен хороскоп за 08.09.2016: Стрелецот го мачи несоница, на Лавот му  е потребно опуштање!Овен
Задоволни  сте од своите професионални потези па денес сакате да ги сумирате впечатоците. Се однесувате доста воздржано и  не сакате да се чувствувате лошо  поради тоа и секако  дека партнерот   се чувствува запуштено. Сторете нешто во врска со тоа.
Бик
Во полето на љубовтаСонцето се уште сјае па во таа смисла ќе се полните со  енергија доколку се забавувате со  една Девица. Обрнете малку внимание на здравјето, движете се повеќе.
Близнаци
Премногу тежок партнер сте за да може да се почувствува одлична приказна и прилика за некое опкружување. Бидете свесни  за своите грешки и ставови  на полето  на љубовта. Намалете со благото.

 
Рак
Се чувствувате малку изиграно за она што сте им го  дале на колегите на полето на работата.  Не обидувајте се да вратите стара љубов, напротив обидете се конечно  да се ослободите од неа.
Лав
Промената на која морате да се подготвите доаѓа од вашиот  личен став. Размислете за тоа повремено да се повлечете во себе и  да најдете причина зошто се уште сте во приказна со  личноста покрај себе.
Девица
Донесувате одлука некои  детали малку поинаку да ги поставите од моменталната ситуација во која се наоѓате. Ќе биде подобро да се занимавате со интелетуална работа.

 
Вага
Ентузијазамот кој  го чувствувате може да ви биде излез од ситуацијата во која се наоѓате. Успехот на полето на љубовта е неизбежен овој пат. Морате да се поставите отворено и да дадете се од себе.
Скорпија
Не сте од оние кои би можеле да направат проблем во  емотивна смисла, но овде се случува да не можете да им одолеете  на некои личности во своето опкружување.
Стрелец
Покажувате одличен интерес за нови видови едукација. Може да запознаете една личност токму  на некој  семинар. Внимавајте на финансиите.

 
Јарец
Склоноста кон бегство од стварноста во вид на разни опијати во моментот е засилена. Ако сакате да се релаксирате направете го тоа на попаметен начин. Во љубовта сте прилично наивни. Другата страна тоа го користи, а за тоа не сте свесни.
Водолија
Откако ќе слушнете лоши примери од околината, за тоа станувате свесни. Претерувате во исхраната, уживате во сетилните задоволства повеќе отколку што организмот може да поднесе. Во однос на саканата личност премногу сте тврдоглави.
Риби
Не ви е тешко да работите, но тешко ја поднесувате деловната соработка. Здраствената состојба не е одлична, испитувањата се изведоа во погрешен правец. Емотивното расчистување и новите почетоци ве орасположуваат.Овен
Задоволни  сте од своите професионални потези па денес сакате да ги сумирате впечатоците. Се однесувате доста во

loading...