Дневен хороскоп за 09.01.2015

Loading...

Дневен хороскоп за 09.01.2015Овен
Денес ќе си создавате непотребни проблеми и нема да бидете мирни. Побарајте помош од најблиските и не се инаетете. 
Бик
Денес ќе бидете во непријатна ситуација и ќе избие голем конфликт со саканата личност. Па, тоа ќе ве натера да размислите за сериозни промени.
 
Близнаци
Денес ќе бидете мрзеливи и тешко ќе поднесувате некој да ви наредува. Нема да сакате да ги извршувате обврските. 

 
Рак
Можно е да бидете многу интуитивни и да сфатите дека мора да започнете да му ги остварувате желбите на вашиот партнер. Но, не е секогаш вашиот партнер во право. 
Лав
Во љубовните односи ве очекува напнатост и љубомора. Ако вашата сакана личност ќе му се насмевне на друг во ваше присуство ќе направите скандал. 
 
Девица
Конечно ќе се свртите кон секојдневните обвски и љубовните разочарувања ќе ги оставите зад себе. Бидете оптимисти.

 
Вага
Денес ќе бидете среќни затоа што ќе го добиете одговорот кој одамна го очекувавте. Добро размислете за вашата положба во семејството. 
Скорпија
Денес ќе сакате денот да го поминете сами во домашен амбиент. Но, од друга страна упорни сте во своите намери да освоите една личност. 
Стрелец
Ве очекува огромна енергија. Ќе имате одредена цел и нема да сакате никако да се откажете од неа. 

 
Јарец
Полека но сигурно ги градите односите со луѓето околу вас. Денес ќе ја почувствувате среќата. 
Водолија
Вљубените ќе зрачат и ќе привлекуваат внимание каде и да се појават. Посветете си време само на себе затоа што одамна не сте го сториле тоа. 
Риби
Некој од вашето окружување ќе се обиде многу да ви наштети. Веројатно досега сте стекнале многу непријатели но пазете се од пријателите. Овен
Денес ќе си создавате непотребни проблеми и нема да бидете мирни. Побарајте помош од најблиските и не се инаетете.&nb

loading...
Loading...