Дневен хороскоп за 09.09.2014

Loading...

Дневен хороскоп за 09.09.2014 година.Овен
Ладните односи со партнерот не треба да влијаат врз семејството и децата. Не дејствувајте избрзано, размислете за секоја ваша постапка и слушајте го разумот.
Бик
Денеска одморете се, бидејќи задачите кои ви претстојат нема да бидат лесни за постигнување. Ќе се борите и ќе добиете позитивни резултати. Избегнувајте контакти со болни лица, за да не ја поминете неделата затворени дома.
Близнаци
Размислете подобро и работните потфати ќе ви донесат успех. Не дозволувајте да се преоптеретите со многубројните обврски кои се однесуваат на вашиот дом.

Рак
Од денес за вас започнува период на специфично влијание на ѕвездите врш однесувањето. Ќе имате потреба од неутрализација на космичките вибрации, ако сакате да ја поминете оваа фаза без потешкотии.
Лав
Трезвеноста и интуицијата ќе ви помогнат брилијантно да се справите со некоја сложена ситуација.
Девица
Ви претстојат нови познанства. Кај многумина, познанството многу брзо ќе се трансформира во интимна врска.

Вага
Невоздржаните реакции од ваша страна, може да се претворат во причина за распад на односите со некоја личност од вашето окружување. Во љубовта за некои јавуваат многу проблеми.
Скорпија
Емоционалното ви состојба ќе се подобри. Ќе зрачите со оптимизам. Во однос на здравствената состојба, не се очекуваат нагли промени.
Стрелец
Должни сте да донесе некаква одлука за идните активности. Она што ве вознемирува е одговорноста што ја чувствувате кон луѓето кои се зависни од вас.

Јарец
Денеска ве очекуваат тензии на личен план. Загриженоста поради постојаните обиди на блиските да ви наштетат или измамат е силна.
Водолија
Денот е одличен и открива можности за остварување на плановите. Оние кои од овој знак кои ќе покажат решителност, несомнено ќе стигнат до посакуваните резултати.
Риби
Искористете го денот за разонода. Посетете театар или кино, забавувајте се, поминете ја вечерта во друштво на пријателите и не се оптеретувајте со непотребни мисли за минатото.Овен
Ладните односи со партнерот не треба да влијаат врз семејството и децата. Не дејствувајте избрзано, размислете за сек

loading...
Loading...