Дневен хороскоп за 11.02.2014

Loading...

Дневен хороскоп за 11.02.2014Овен
Овој ден може да се покаже како многу напорeн за Овните, но не може да се дефинира како неуспешен. Обврските ќе ви се зголемат.
Бик
Контактите кои ќе ги  остварите во овој ден, ќе бидат многу важни за  вашата иднина. Ќе одлучите позитивно прашање поврзано со недвижен имот. Здравјето бара внимание – имате потреба од спорт.
Близнаци
Многумина  ќе имаат проблеми. Ве очекуваат тензични и конфликтни ситуации. Во многу случаи ова може да заврши со скандал. 

 
Рак
Наспијте се добро, обидете се да се занимавате со некои важни работи, но немојте да се преморите денес, тоа е важно. Обидете се да се одморите со некој добар филм или со одмарање во кревет.
Лав
Обидете се да им се посветите на пријателите. Немојте да размисувате за тоа што другите мислат, бидејќи некогаш навистина и не е важно тоа, сконцентрирајте се на некои свои идеи и поминете време во рекреација денес.
Девица
Имате многу идеи, многу работи кои треба да ги направите, но никако да почнете со извршувањето. Но кој знае зошто пак е подобро вака. Обидете се да мислите на иднината.

 
Вага
Напнати се, но тоа е само во првата половина на денот, притисокот ќе попушти попладне. Обидете се да се опуштите со пријателите и одморете се. Не се нервирајте за небитни работи, а ако можете отидете на кратко патување.
Шкорпија
Обидете се да го задоволите партнерот, вашата страст свртете ја во ваша корист. Немојте да бидете нервозни, ако не знаете што со себе, насочете се на потребите на партнерот.
Стрелец
Потрудете се да остварите добра соработка со другите, немојте да се нервирате за тоа кој што зборува. Секако, ако постои начин да го израдувате партнерот направете го тоа, не дозволувајте се да се врти околу вас.

 
Јарец
На работа одлучете кои работи ќе ги работите. Не нервирајте се ако не можете се да постигнете, денес направете план за следната недела. Тоа би ви било најпаметно.
Водолија
Забавувајте се со пријателите и партнерот. Одете до некое кафуле. Денес нека се помине во денот на забавата и разговорите, бидејќи наредните денови ќе ви бидат многу напорни.
Риби
Чистете го домот, посебно средете ги документите. Секако, може да прочитате и некоја добра книга или вашето омилено списание. Одморете се.
 Овен
Овој ден може да се покаже како многу напорeн за Овните, но

loading...
Loading...