Дневен хороскоп за 11.11.2013

Loading...

Прочитајте го вашиот хороскоп за понеделник!Овен
Денеска работата тешко ќе ви оди поради одредени компликации, но затоа финансиите ви се добри. Тензијата на емотивен план поминува, но се уште сте оптоварени со она што се случуваше последниов период. Очекувајте повик и средба со партнерот.
Бик
Денес ќе бидете помалку напнати, но сепак нерасположени. Напредувате на полето на финансиите. Немате амбиции да ги решавате недоразбирањата со партнерот. Подготвени сте за големи промени. Внимателно во донесувањето на важни одлуки
Близнаци
Проблемите кои ги имате на финансиски план ви создаваат главоболки. Работата многу брзо ќе ви донесе профит каков што не сте се надевале. Ќе добиете вести за наследство. За да бидете во врска мора да надминете повеќе пречки.
Рак
Можеби ви се чини дека вашите надредени понекогаш премногу бараат од вас, но тоа и не е баш така. Вистина е дека во овој момент подзаборавате на работата. Можни се помали трошоци. Доколку сте во брак, односот со партнерот ќе се стабилизира.

 
Лав
Прилично сте посветени на работата и на тој план нема проблеми. Во љубовта е подобро. Осаменоста која повремено ја чувствувате е плод на вашите преголеми очекувања и во овој момент сте премногу чувствителни.
Девица
Имате одредени проблеми кога станува збор за работата. Почекајте уште некој ден и се ќе ви биде многу појасно. Можни се непријатни вести поврзани со заработката, но без грижи. Деновиве ќе добиете прилив на пари кои ги очекувате.
Вага
Патот на кој би сакале да одите ќе зависи од некои семејни прашања кои прво треба да се решат за да имате доволно пари за таков потфат. Намалете го количеството на храна. Посветете му повеќе внимание на партнерот, има потреа од вашето друштво.
Скорпија
Се уште имате елан за работа. Со надредените ќе бидете конкретни и директни кога сакате да им ставите нешто до знаење. Финансиската ситуација е добра. Вечерта поминете ја со пријателите, и луѓето кои ви се најблиски. Здравјето ви е стабилно.

 
Стрелец
Денеска ќе се чувствувате како да сте во туѓа кожа. Се што ќе сакате да постигнете ќе ви оди тешко, но само до утре. Ќе имате лоша концентрација. Во семејството очекувајте поволни вести. Здравјето ви е добро.
Јарец
Набрзина ќе најдете решение за деловните проблеми. Лоша ви е комуникацијата со надредените. Не ги прифаќајте предлозите кои се однесуваат на пари. Во љубовта следи период на стабилизирање и подобрување на односите со партнерот.
Водолија
Поводете сметка за тоа што го зборувате и како се однесувате. Избегнувајте ги лагите. Доколку не го почитувате тоа сигурно ќе бдете разоткриени, а потоа ќе ве очекуваат проблеми. Можна е помала добивка. Избегнувајте ги пороците.
Риби
Расположението ќе ви биде добро. Ве очекуваат повеќе средби. Внимавајте каде ги оставате личните работи. Може нешто мошне лесно да загубите. Доколку се случи тоа, не грижете се бидејќи ќе го пронајдете она што сте го загубиле. Здравјето ви е стабилно.Овен
Денеска работата тешко ќе ви оди поради одредени компликации, но затоа финансиите ви се добри. Тензијата на емотивен

loading...
Loading...