Дневен хороскоп за 12.11.2013

Loading...

Дневен хороскоп за 12.11.2013Овен
Мали и благи стресови на емотивен план ја прават вашата врска интересна. Вас ви е забавно, но се прашувате до кога лицето што е покрај вас ќе го трпи вашето однесување. Не сте свесни за сопствените слабости, па се трудите вината да ја префрлите на околината. Ако продолжите така, ќе останете сами.
Бик
Вашата потреба за љубов и секс навистина е силна, затоа не стегајте се и уживајте. Доколку партнерот не успее да ги протолкува вашите желби, потрудете се да најдете заеднички јазик. Активни сте и среќни, свесни за своите квалитети во секој момент. Само продолжете со тоа темпо.
Близнаци
Време е да се потрудите да ги средите односите со околината, а и да ги решите љубовните проблеми. Конечно се одлучивте за таков чекор, бидејќи работите се искомплицираа. Она од што најмногу се плашите е вистината, не сакате да и погледнете во очи, но време е за тоа.
Рак
Денеска многу работи ќе ви се случат во домот. Домашната атмосфера моментално е ваша единствена шанса да избегате од секојдневието. Премногу сте внимателни и не сакате да ризикувате. Здравствената состојба ќе ви биде одлична само доколку го решите проблемот со бубрезите.

 
Лав
Се се лепи на вас: љубовта, парите и килограмите. Што се однесува до ова последното, мора итно да реагирате, во спротивно ќе имате проблеми со фигурата. Незаборавните моменти влијаат добро да се чувствувате. Подгответе се за период на стагнација.
Девица
Време е да ги решите важните работи дури и по цена да се нервирате. Никако не го сфаќате однесувањето на лицето со кое сте во врска. Претеравте со навлегувањето во проблеми, потрудете се да се извлечете од нив. Најдете компензација со оние работи што ги сакате.
Вага
Денес ќе ви оди од рака да завршите повеќе обврски кои во меѓувреме ви се насобраа. Уживајте во хармонијата, задоволни со успесите на најблиските, а исто така и во прегратките на партнерот. Почнете да правите заеднички планови. Осамените Ваги може да го запознаат човекот на својот живот.
Скорпија
Слободно земете го од животот се она што ќе ви го понуди. Отфрлете ги работите што не ви годат, но и лицата во чие друштво се чувствувате непријатно. Пред вас е професионален успех, проследен со финансиска добивка. Не можете да се пожалите ни во полето на љубовта.

 
Стрелец
Влегувате во период кога очекувате многу повеќе од она што реално може да го дадете. Мора да се спуштите на земја ако сакате да го избегнете разочарувањето. Во својот живот морате да промените нешто целосно. Се уште не знаете што би можело да биде тоа.
Јарец
Имагинацијата е во игра, а тоа е добро ако се занимавате со уметност. Живеете во светот на соништата и идеалите, а тоа е лошо за практичниот живот. Во спротивно, ве очекуваат нервирања и беспарица. Со Близнаци сте во добро односи.
Водолија
Организаторскиот талент и способноста за пренесување на сопствениот ентузијазам на другите денес доаѓаат до израз. Колку ќе успеете во тоа зависи од вас самите. Потрудете се да бидете потрпеливи. Доколку сакате нешто да постигнете набрзина, успехот може да изостане. Внимавајте да не погрешите!
Риби
Конечно некои ваши проекти ќе добијат материјална сатисфакција. Ви одговара сознанието дека работите добро, но нема да останете рамнодушни ни на парите. Потребна ви е енергија, одете на планина. Тоа ќе ви помогне да ја подобрите и крвната слика, која не е во завидна ситуација!Овен
Мали и благи стресови на емотивен план ја прават вашата врска интересна. Вас ви е забавно, но се прашувате до кога ли

loading...
Loading...