Дневен хороскоп за 19.08.2016: За Лавот следуваат подобри денови, Водолијата љубоморна, а Скорпијата…

Loading...

Дневен хороскоп за 19.08.2016Овен
Отворени спорови со колегите ќе бидат неминовни, подобро да се повлечете од оваа гужва. Имате мислење дека треба малку повеќе да излегувате во друштво. Не се откажувајте од целите кои сте ги зацртале бидејќи може да бидете многу среќни откако ќе ги остварите.
Бик
Сметате дека вредите многу повеќе од просечен работник, па не е лошо да се потрудите да одите малку понапред во кариерата. Оние кои се во брак нека се подготват за вистинско освежување во врската со партнерот. Посетете стоматолог.
Близнаци
Не оставајте впечаток на површна личност и изборете се за подобро место на работа. Имате впечаток дека се е во ред и дека ништо лошо нема да се случи доколку повеќе се борите за своето место под сонцето кога емоциите се во прашање. Пијте повеќе витамини.

 
Рак
Ја сакате својата работа и во тоа уживате. Нема поголеми промени на емотивен план. Сметате дека со некоја личност сте завршиле и не сакате да се враќате на старо. Стомачните тегоби може да зачестат.
Лав
Не се жалите на моменталната ситуација бидејќи сметате дека проблемот е од миновен карактер. Во љубовта сте имале и полоши моменти па не се отоварувате со ситуацијата која ви ја приреди партнерот Ќе има подобри денови.
Девица
Вие денес ќе бидете сосема предадени на работните обврски и немате намера да се насочите кон нешто друго моментално. Што се однесува до емотивниот сегмент не драмете во врска со тоа што партнерот не може моментално да ви го исполни тоа што го сакате.

 
Вага
Не е се така лошо како што изгледа. Премногу размислувате за некоја личност која ви го сврте грбот. Не е лошо да му ставите крај на тоа. Зголемена нервоза.
Скорпија
Премногу сте искусни во работата која ја работите, а давате многу од себе моментално. Се однесувате доволно одговорно и не сакате никого да повредите. Предобро сте расположени па нема да ви падне на памет неверство, ниту со поглед.
Стрелец
Доколку соработувате со партнер од странство обидете се отворено да се поставите пред работните проблеми кои мора да почнете заедно да ги решавате. Со партнерот имате напливи на без, па гледајте да се воздржите од негативни изјави на емоции.

 
Јарец
Подобрете ги своите работни способности. Ова особено важи за личностите родени во третата декада. Со партнерот ќе остварите компромис и ќе успеете да се договорите околу проблемите кои ги имате. Збогатете ја храната со протеини.
Водолија
Покажувате голема спремност на работното место и сакате да работите нешто што ќе биде многу корисно за вас. Станувате љубоморни а тоа вас емотивно ве кине. Сакате да прикриете по некоја емоција од очите на јавноста. Заморни сте.
Риби
Немате доволно пари од некоја работа со која се занимававте. Ништо ново не се очекува на вашето поле на емоции се додека вие не увидите дека нешто сами треба да преземете. Имате проблеми со спиењето.Овен
Отворени спорови со колегите ќе бидат неминовни, подобро да се повлечете од оваа гужва. Имате мислење дека треба малк

loading...
Loading...