Дневен хороскоп за 20.08.2015

Loading...

Дневен хороскоп за 20.08.2015Овен
Се препорачува да ја намалите активноста и конечно да ги ставите во ред своите мисли. Премногу сте раздразливи и тврдоглави.
 Бик
Пред целиот свет треба да покажете дека имате сериозни намери и дека сте сериозни. Недостатокот на концентрација може да влијае на вашата способност.
Близнаци
Денес мора да потрошите многу сили за да ги завршите планираните активности.  Ова може да предизвика тензии во односите со околината.

 
Рак
Денот е исполнет со различни искушенија. Ѕвездите ви препорачуваат да ги ограничите вашите контакти со непознати луѓе. Нејасната ситуација на љубовен план негативно ќе ви се одрази.
Лав
Денот ќе помине во конфликтни процеси. Особено бидете внимателни на работното место. Вашата работа може да биде запрена поради непремостливи пречки.
Девица
Денот е поволен за работа и бизнис. Неприлики има насекаде околу вас, бидете внимателни. Можна е средба со човек кој може да влезе и да остане долго во вашиот живот.

 
Вага
Денес е денот кога мора да ги преминете пречките. Ако ви понудат патување мора да размислите. Можни се и финансиски загуби.
Скорпија
Судбината денес ќе ја стави на тест вашата верност. Ќе имате проблем со изборот и голем проблем со креативниот развој. Ве очекуват многу искушенија.
Стрелец
Вашите обврски може да бидат одложени поради неочекувани потешкотии. Желбите ви се во спротивност со ограничените можности.

 
Јарец
Рационално планирајте ја својата работа. Денот е поволен и за службени патувања но и за одмор. Подобро е два пати да размислите пред да преземете нешто.
Водолија
Овој ден и настаните во него ќе ве проголтаат целосно. Денес ќе бидете потребни на многу места. Тоа ќе ве направи уморни и ќе ве иритира. Опуштете се со музика. 
Риби
Интересен ден во кој повеќето средби носат позитивни емоции. Ве очекуваат и оптоварувања но вие може да го издржите тоа. Овен
Се препорачува да ја намалите активноста и конечно да ги ставите во ред своите мисли. Премногу сте раздразливи и тврд

loading...
Loading...