Дневен хороскоп за 22.09.2014

Loading...

Што ве очекува во текот на овој ден?Овен
Можно е да станете отворени и трпеливи, што ви дава можност да уживате во љубовта. Потрудете се да бидете искрени со своите најблиски дури и ако тоа му причинува болка на некого. Се појавуваат многу нови односи.
Бик
Планетите ви советуваат да не губите чувство за хумор во љубовните односи.  Можно е интересно анонимно писмо. Денот е поволен за деловни контакти.
Близнаци
Денес ситуацијата е нестабилна. Можно е вашиот пријател да направи отстапки кои нема да ви се допаднат. Ќе ви пречи денес што нема да владеете со ситуацијата.

 

Рак
Можни се заблуди во оценката на постапките на вашата сакана личност. Можно е гневот погрешно да го истурите врз неа. Прво размислете па смислете тактика да дејствувате.
Лав
Денес ненадејно ќе го навредите саканиот човек. Вечерта очекувајте гости. Ви претстојат проблеми на професионален план, можен е конфликт со колегите.
Девица
Колку и да сакате да се откажете не го правете тоа во никој случај. Ве очекуваат проблеми со блиските. Воздржете се од нови активности завршете ги прво започнатите.

 

Вага
Овој ден ќе правите планови за во иднината. Ќе бидете блиски со семејството и тие ќе ви помогат да решите некој проблем. Ве очекува информација која нема да ви се допадне.
Скорпија
Денес е можна кавга со влијателен човек и тоа може да ви предизвика голем проблем. Ќе бидете уморни и раздразливи. Исто така и на работа се можни многу неугодни ситуации.
Стрелец
Денес ќе мора да најдете правилна улога за сложената љубовна ситуација. Ќе имате сериозни судири со надворешното опкружување.  Секако задржете ја самодовербата.

 

Јарец
Барајте начин да ги зашитите сопствените интереси. Покажете иницијатива во љубовните односи. Бидете малку почувствителни денес.
Водолија
Не се препорачува да ризикувате и да правите нереални планови. Треба да го преиспитате минатото и да ги разгледате плановите за иднината. Ако се сомневате во исправноста на одлуката донесена денес верувајте им на советите на блиските.
Риби
Денот е поврзан со измами илузии провокации и искушенија. Денес ќе бидете во незавидна положба а тоа ќе се одрази на работните обврски. Погрижете се денес да завршите поголем дел од нив. Овен
Можно е да станете отворени и трпеливи, што ви дава можност да уживате во љубовта. Потрудете се да бидете искрени со

loading...
Loading...