Дневен хороскоп за 23.02.2016

Loading...

Дневен хороскоп за 23.02.2016Овен
Денес многумина од вас ќе реагираат  остро на обидите на луѓето да  влезат во вашата интима. Потрудете се да не се потпирате на својата популарност. Не е исклучено некои проблеми да се должат на денешното однесување.
Бик
Внимавајте на нервите, бидејќи денот може да биде исполнет со разни критични ситуации во кои може да бидете инволвирани. Бидете повнимателни со луѓето околу вас.
Близнаци
Многумина од вас реагираат остро  на обидите  да се мешаат во нивната приватност. Бидете повнимателни и не  им нанесувајте повреди на блиските. Посветете го денот на пријатни активности и комуникации со блиски луѓе.

 
Рак
Секоја започната работа треба да се доведе до крај. Погрижете се да го исполните денот со повеќе позитивни емоции. Вечерните часови поминете ги во кругот на семејството.
Лав
Денес е подобро да се занимавате со самостојни активности. Во слободно време посетете театар или кино. Излезете на прошетка и така намалете ги тензиите.
Девица
Не го префрлајте лошото расположение на другите луѓе. Ѕвездите ве советуваат да излезете во природа и да се послужите од нејзината убавина и сила. Приквечер посветете му малку внимание на партнерот.

 
Вага
Денес луѓето околу вас се обидуваат да навлезат во вашата интима. Бидете внимателни и не се однесувајте непријателски. Уморни сте од разговорите  и актуелните проблеми, затоа вечерта подобро поминете ја дома.
Скорпија
Денес е подобро да собирате повеќе информации отколку да кажувате. Не трошете многу време за размислување. Обрнете внимание на својот партнер. Поканете гости или одете некаде, добро ќе ви дојде тоа.
Стрелец
Денот е исполнет со доста интересни ситуации. Љубовните  односи се доста  интересни, освен тоа периодот е поволен за бременост. Бидете внимателни и не покажувајте суровост.

 
Јарец
Може да се соочите со ситуации кои бараат брзи решенија. Не дозволувајте да ве надвладее мрзата и секоја работа довршете ја до крај. Денот е поволен за патувања и прошетки.
Водолија
Некој од вашите познаници може да пројави тврдогалвост и да создаде пречки за остварување на вашите планови. Бидете внимателни и не го наметнувате своето мислење, за да не создадете тензија.
Риби
Изострената чувствителност ви овозможува  интуитивно да гледате на мислите и ставовите на другите луѓе. Денот е исполнет со вонредни и непредвидливи ситуации. Многу од нив бараат брзи одлуки.Овен
Денес многумина од вас ќе реагираат  остро на обидите на луѓето да  влезат во вашата интима. Потрудете се д

loading...
Loading...