Дневен хороскоп за 23.12.2014

Loading...

Дневен хороскоп за  23.12.2014Овен
Од овој ден за овните започнува  еден напрегнат период. Тој ви носи интересни и плодни искушенија и можности. Но достигнувањето на  поставените цели може да биде тешко.
Бик
За вас карактеристичната искреност во односите може да ве доведе до конфликт со блиските. Можно е да добиете желба да промените нешто околу себе, кратко патување може да ви го врати душевното расположение.
Близнаци
Сите проблеми кои можат да ви искрснат се од финансиска гледна точка. Приходите и расходите нема да бидат така рамомерни како што посакувате. И покрај тоа, можни се промени на службен план.

 
Рак
Денес успехот е на ваша страна. Ѕвездите ви предвидуваат  неочекувана промена. Интуицијата и далекувидноста ќе ви помогнат паравилно да постапувате. Не се исклучени ризици и смели решенија кои можат да ви донесат значиктелни приходи.
Лав
Сокнцетрирајте ја енергијата кон остварување на зацртаните цели. Ѕвездите ве предупердуваат, во следниот период можно е да бидете поранливи поради вашата чувствителност.
Девица
Би било добро да ги разгледате и анализирате односите со најблискикте. Можат да се покажат како  доста комплексни, поради сите случувања во изминатиот период. Одвојте малку време за семејството и роднините.

 
Вага
Во вас ќе се јави желба за промена во вашиот живот. Но немојте да брзате, сите работи можат да се средат во последен момент. Можно е денес да обновите стара врска.
Скорпија
Денес се препореачува да ги сочувате нервите. Ситуацијата може да ве доведе  да посакате промена во животот, но не брзајте денес не е најповолен момент за кардинални промени. Опседнати сте од желбата за љубовна авантура. Можно е да обновите стара љубовна врска.
Стрелец
Не се оптоварувајте со важни работи. Посветете се на подготовка за предстојните празници и одмор. Направете си една незаборавна предпразнична вечер. Но внимавајте да не претерате со алкохолот, може да ви донесе главоболки.

 
Јарец
Денес е поволен момент за размислување за промена на работната дејност и потрага по нови успеси. Но, немојте да ги запоставите секојдневните проблеми и обврски.
Водолија
Од вас се бара да се адаптиртате во  сложените  ситуации. Внимавајте на нервите. Новстите ви изгледаат тешки  се додека не побарате соодветно решение.
Риби
Не се препорачува да правите нови планови без претходно да ги решите старите. Ќе имате можност да контактирате со  пријатни личности од спротивниот пол.Овен
Од овој ден за овните започнува  еден напрегнат период. Тој ви носи интересни и плодни искушенија и можности. Но

loading...
Loading...