Дневен хороскоп за 24.02.2016

Loading...

Дневен хороскоп за 24.02.2016 Овен
Можно  е денес да се соочите со потешкотии од личен план. Сакате да слушнете добри зборови за себе, но тоа нема да се случи. Следете ги  знаците на судбината.
Бик
Се однесувате  со симпатија и  дружељубие кон сите, независно  од нивните способности и темперамент. Сепак бидете внимателни и  не донесувајте пребрзи одлуки.
Близнаци
Преценетите очекувања за работата ве прават склони кон грешки. Таен заштитник придонесува за движењето во општеството.

 
Рак
Денот е исполнет со спонтани активности, чувствителност и толеранција. Потсвесните желби  за пофалба нема да се исполната. Вечерта поминете ја во кругот на најблиските.
Лав
Денот ќе ви помине во знакот на емоционална напнатост. Затоа подобро  избегнувајте средби со  непријатни личности. Не донесувајте брзи и непромислени одлуки.
Девица
Емоционално напнат ден. Стремите кон  пофалби од луѓето околу вас. Не се зафаќајте за поголеми проекти, подобро  сконцентрирајте се на секојдневните обврски.

 
Вага
Првата половина од денот бара од вас максимална дисциплина и организираност. Ви се натрупуваат проблеми. Морате да внесете ред. Можни се кавги со партнерот и затегнати односи. Одвас ќе зависи дали ќе дојде до разделба или не. Погледнете на работите од поинаков агол.
Скорпија
Денот е обележан со  провокации и неочекуван пресврт на судбината. Не се впуштајте во непријатни ситуации. Емоционалноста може да ви приреди лоша шега. Зачувајте ја смиреноста и анализирајте ги случувањата.   
Стрелец
Денес службените обврски бараат од вас максимална дисциплина и организираност. Дома треба да внесете ред и да ги земете работите во свои раце. Внатрешната загриженост предизвикува компликации со партнерот.

 
Јарец
Денес не се исклучени големи пресврти. Тие бараат од вас максимална активност и брза реакција. Поради вродената наивност можете лесно да наидете на стапица. Ова особено се однесува на работата.
Водолија
Активен креативен ден. Можен е неочекуван пресврт во судбината. Високиот животен потенцијал ве тера да пројавите максимална активност, но резултатите во општа линија нема да ве задоволат. Внимавајте при работа со документи и сметки.
Риби
Можни се неочекувани промени и пресврти. Бидете внимателни при работа со документација. Посто голема веројатност од загуби и измами, особено од материјална вредност.  Овен
Можно  е денес да се соочите со потешкотии од личен план. Сакате да слушнете добри зборови за себе, но тоа

loading...
Loading...