Дневен хороскоп за 25.09.2014

Loading...

Дневен хороскоп за 25.09.2014Овен
Наместо да се нервирате  сконцентрирајте се на решавање на проблемите, фокусирајте се на една по една пречка. Почнете да штедите. Потрудете се  повеќе да се движите, да се занимавате со некој спорт.
Бик
Посвтете се на партнерот. Свртете се кон некои нови работи и сконцентрирајте се во помагање на другите. Не го нервирајте партнерот туку разбудете ја страста во врската.
Близнаци
Обрнете повеќе внимание на вашето здравје. Во последно време сте многу напнати и нервозни, немојте да дозволите тоа да влиае на вашите односи со најблиските. Кога е работата во прашање, исклучете ги емоциите.

Рак
Занимавајте се со спорт. Не се нервирајте доколку  не оди се како што треба во вашата врска. Направете нешто ново за партнерот, а доколку сте слободни, излезете и забавувајте се.  Денот е добар за излегувања и нови познанства.
Лав
Средете ја куќата. Исфрлете ги старите работи. Несогласувањата кои ги имате со семејството  оставете ги за некој друг ден.
Девица.
Комуникативни сте и добро расположени. Внимавајте во сообраќајот, сеедно дали сте возач или пешак. Немојте премногу да зборувате на телефон и не се отворајте кон другите баш за се, сочувајте дел од приватноста и за себе.

Вага
Можен е прилив на пари. Напнати сте и нервозни. Сконцентрирајте се на некои позитивни работи и гледајте да се храните колку е можно поздраво.
Шкорпија
Нервозни сте. Сконцентрирајте се на себе и своите потреби. Штедете ја енергијата и немојте да ја трошите на луѓе кои не ви се блиски. Внимавајте на себе.
Стрелец
Наспијте се. Немојте да се гледате со луѓе кои не ви одговараат. Нервозни сте па затоа сконцентрирајте се на работа.

Јарец
Поминувајте повеќе време со пријателите. Тоа ќе ви го врати расположението.  Денес сте почувствителни од било кога, затоа насмејте се, доколку тоа е можно, за некој да не ве испровоцира.
Водолија
Имате многу обврски, но не ви се работи ништо. Гледајте да се сконцентрирате на деталите и не ја оставајте работата за утре.
Риби
Заминете на кратко патување. Усмерете се кон забавата и опуштете се, најдете ново хоби. Бидте практични и реални  во врска со плановите, немојте да градите кули во воздух. Овен
Наместо да се нервирате  сконцентрирајте се на решавање на проблемите, фокусирајте се на една по една пречка. По

loading...
Loading...