Дневен хороскоп за 26.08.2015

Loading...

Откријте што ќе ви донесат планетите денес.Овен
Потрудете се адекватно да ја дистрибуирате силата, бидејќи на крајот од месецот ќе почувствувате стрес и малаксаност. За да ги постигне своите цели, потребни ви се особините, како што се мобилизираноста и реалниот поглед на целата ситуација.
Бик
Вашата загриженост нема да биде потврдена од развојот на нештата, зашто денот ви носи среќа и ќе успеете да ги исполните обврските. Можно е деловна средба да зрачи со двосмисленост во врска со тема која е од голем интерес за вас, но тоа во никој случај не е показател за негативни очекувања.
Близнаци
Денес ќе добиете одговори на прашања кои во минатото ви создавале непријатности. Концентрирајте се на активностите од кои ќе можете да заработите дополнителни приходи.

Рак
Ќе се потрудите да ги задржите досегашните позиции во однос на нешто што е од особено значење за вас. Ќе ја постигнете саканата цел.
Лав
Денес ве очекуваат многу можности да заработите екстра пари. Ситуацијата е многу возбудлива, но не брзајте за да спречите некоја грешка. Бидете спокојни и сè ќе биде во ред.
Девица
Денешниот ден доаѓа со убави деловни вести за многумина од вас. Тестовите од блиското минато се веќе зад грбот, но тоа тешко ве смирува, а ви делува како поттик.

Вага
Денес очекувајте интересни известувања и контакти со луѓе од странство со кои сте поврзани долго време. Жените треба да се повнимателни. Одлучете многу внимателно во интимната врска.
Скорпија
Ќе треба да преиспитате едно старо решение за купопродажба. Планетата Марс ве турка кон брзи и импулсивни постапки, но покорисно за вас ќе биде ако не избрзувате.
Стрелец
Времето е соодветно да се зацврстат позициите. Бидете упорни и успехот ќе ви се насмее, ќе можете да реализирате своите идеи. Запомнете дека материјалното не е најважно.

Јарец
Можно е на работното место да се појави безимен конфликт, за кој претчувствате дека може да израсне во сериозен проблем.
Водолија
Не бидете алчни за работа и ограничете се само на реално остварливите цели. Веројатно ќе треба да донесете одговорни одлуки, чии последици ќе се одразат на досегашниот начин на живот.
Риби
Денот е важен за вас. Ако сѐ е како што треба, денеска ќе го означите почетокот на промените во деловниот живот. Ќе имате планови и за приватниот живот, кои сепак ќе треба да се разгледаат малку подетално.Овен
Потрудете се адекватно да ја дистрибуирате силата, бидејќи на крајот од месецот ќе почувствувате стрес и малаксаност.

loading...
Loading...