Дневен хороскоп за 26.12.2014

Loading...

Дневен хороскоп за 26.12.2014…ОвенКариерата и понатаму е стабилна. Имате редовни приходи, но постојано им помагате на другите. Во комуникацијата сте импулсивни. Па поведете сметка за тоа. Избегнувајте расправии со семејството. Здравјето ви е чувствително.
БикДенеска повторно ќе бидете нервозни поради работата, но тензиите ќе поминат. Женско лице од семејството треба да обрне внимание на здравјето. Во љубовта е можен флерт. Доколку сте во врска внимавајте на партнерот. Здравјето ви е добро.
БлизнациКога работата е во прашање имате инспирација и постојано нови идеи. Добро напредувате. Ќе ве изненадат трошоци, но партнерот ќе ви помогне. Пријателските односи денеска ќе бидат во криза.
РакНа работа ве очекува стресен ден. Повеќе потпирајте се на помладите колеги. Очекувавте пари и помош од некоја личност, но добивка нема да остварите. Добра ви е комуникацијата со блиските. Во љубовта ќе биде нестабилно.

ЛавМногу работите, премногу сте посветени на работата, но се грижите и за една личност од семејството. Потребно е повеќе да се одморате. Здравјето ќе ви биде чувствително. Не би било лошо да земете неколку слободни денови.
ДевицаНа работа ништо ново. Можна е помала расправија со пријател. И’ се допаѓате на личност што не е за вас. Не впуштајте се во врска само за да не бидете сами. На емотивен план се ближи лош период.
ВагаДенеска се извесни проблеми на работа. За да ја избегнете финансиската загуба, прекинете го она што го започнавте. Партнерот не обрнува внимание на вас и се сомнева. Обидете се да ја вратите довербата. Здравјето ви е добро.
СкорпијаВо изминатите денови бевте во движење, па денеска би било добро малку да се одморите и да бидете со семејството. Финансиите ви се стабилни. Емотивното задоволство не ви е целосно. Препуштете ја иницијативата на другата страна.

СтрелецВо работата се трудите да не работите повеќе работи одеднаш. Можни се одредени грешки. Со партнерот добро се согласувате. Партнерот е внимателен и посветен на вас. Доколку не сте во подолга врска, ситуацијата ќе биде понестабилна.
ЈарецДенеска нема да бидете добро расположени. Извесни се мали расправии, кои на крајот добро ќе се завршат. Во семејството владее помала напнатост. Партнерот повторно е незаводолен.
ВодолијаНа работа напредувате бавно, но сигурно. Не ризикувајте кога станува збор за парите. Во семејството владее нервоза поради финансиите. Партнерот ќе ви забележи за некои работи. Пријателите негативно влијаат на вашиот однос.
РибиПовеќе уживате и лесно ги трошите парите без да размислите. Ве очекуваат финансиски потешкотии. Земањето на кредит ќе биде голема грешка. Подобро е да се откажете на време. Со партнерот подобро се разбирате.ОвенКариерата и понатаму е стабилна. Имате редовни приходи, но постојано им помагате на другите. Во комуникацијата сте импулсивни. Па поведет

loading...
Loading...