Дневен хороскоп за 27.08.2015

Loading...

Дневен хороскоп за 27.08.2015Овен
Се соочувате со финансиски проблеми кои што лесно ќе може да ги решите. Доколку побарате позајмица или кредит од банка, ќе добиете потврден повратен одговор. Во љубовта се соочувате со недоумици и тоа со причина.
Бик
Ќе добиете добар глас во врска со парите. Немојте да се опуштате пред време и да трошите повеќе одошто можете. Добивката може да ја очекувате на крајот на неделата. На емотивен план е можна нова авантура.
Близнаци
Денес на се’ ќе гледате со многу повеќе оптимизам. На полето на финансиите е можен поголем напредок. Задолжително играјте лото или некоја друга игра на среќа. Во љубовта ви е стабилно. Немојте да го лажете партнерот.

 
Рак
Периодов ви претстои убаво кратко патување кое што е од деловна природа. Опуштете се и искористете го слободното време. Промената на средината добро ќе ви дојде. Финансиските одлуки препуштете му ги на партнерот.
Лав
Денов ви е полн со деловни предизвици. Нема да ви биде лесно. Доколку имате приватен бизнис, не е време за нови вложувања. Почекајте уште малку. Финансиската ситуација е солидна, но може и подобро. Во љубовта нема ништо ново.
Девица
Денес ќе може да си ја исполните желбата и да уплатите патување во странство. Доколку студирате, ве очекува одличен ден за учење. Не го одложувајте полагањето на испитот дури и доколку не сте подготвени.

 
Вага
Одлично ви оди во комуникацијата и многу работи може да завршите благодарение на правилниот пристап. Ќе добиете финансиска помош. Ве привлекува личност која лажно се претставува и многу ветува.
Скорпија
Внимавајте денеска ќе решите да потрошите повеќе пари. Постои можност да претерате. Ви претстои убава средба со партнерот. Заедничките планови за пат во странство во овој момент не се остварливи.
Стрелец
Постои можност наскоро да заминете на поскауваното патување во странство. На полето на финансии не е добро. Ве притиснаа долговите од сите страни, но ситуацијата ќе се промени.

 
Јарец
Со партнерот често се расправате поради пари па така и денес. Сметате дека претерува со трошење додека вие вредно работите и се трудите да заштедите. Здравјето ви е стабилно. Можна е несоница.
Водолија
Моментално се трудите да ја одржите стабилноста во работата. Финансиската ситуација е добра иако приходите се помали од очекуваното. Здравјето ви е добро, но можни се повреди.
Риби
Партнерот има добар предлог и би требало да го послушате. Така ќе ги решите моменталните финансиски проблеми. Некој ќе ви дојде на гости и ќе се однесува малку чудно бидејќи му се допаѓате.Овен
Се соочувате со финансиски проблеми кои што лесно ќе може да ги решите. Доколку побарате позајмица или кредит од банк

loading...
Loading...