Дневен хороскоп за 29.02.2016!

Loading...

Дневен хороскоп за 29.02.2016Овен
Желбата во љубовта за сега има сосема мали шанси  за остварување. Можни се проблеми во брачните односи, кои може да ве доведат како до  негативни, така и до позитивни промени. Деот е поволен за решавање на партнерските односи и соработката во областа на бизнисот.
Бик
Денес може да ви се сотори дека сите работи ја изгубиле смислата, но наскоро работите полека ќе ви се разјаснат  и односите со  саканата личност ќе станат хармонични и јасни. Доколку имате можност да бидете сами денес искористете ја.
Близнаци
Можен е голем успех, средба со  човек, кој може да ви стане многу драг во животот. Доверете им се на блиски луѓе. Можно е советот и посредството на пријатели и влијателни лица да бидат ефикасни.

 
Рак
Доколку ве измачува дискриминаторскиот однос и суровоста, едноставно одалечете се од непријатните луѓе. Постапете дипломатски при решавањето на семејните проблеми. Почитувајте ги интересите на другите луѓе.
Лав
Љубовна средба или некоја постапка на партнерот ќе ви донесе разочарување. Стремежот по секоја цел да ја постигнете зацртаната цел може да ве присили да користите недозволени методи што може негативно да се одрази на вашиот авторитет.
Девица
Дколку не се ослободите од чувството за навреда, тоа може да ве изгори од внатре. Плановите за одмазда и  мислите кои може да ви дојдат во главата нема да ве довдедат до саканиот резултат.

 
Вага
Не обидуајте се да најдете внатрешна потврда на исправноста на своите постапки. Денот е поврзан со надминување на сомнежите, познавањето на закони и  обичаи.
Скорпија
Можен е излив на емоции и остварување на замисленото. Исчезнува полека отуѓувањето на Скорпиите во однос на членовите на семејството. Бидете внимателни при работа со  деловни и хартии од вредност.
Стрелец
Овој ден може пријатно да ве изненади со еденпрофитабилен предлог. Размислете добро и не донесувајте избрзана одлука. Партнерските односи  ви се на високо ниво.

 
Јарец
Ѕвездите предвидуваат да не си  дозволите лекомислено однесување. Денес не се согласувајте на било какви  активности што  ќе ви бидат понудени. Подобро посветете им се само на секојдневните обврски.
Водолија
Бидете внимателни и не се потпирајте премногу на луѓето кои салбо ги познавате и не верувајте темелно во секоја информација- може да се покаже како лажна. Деловните луѓе денес не треба да покажуваат активност во областа на професионалната дејност.
Риби
Вљубените можат да бидат спокојни, среќни и задоволни едни од други. Денес слободно побарајте помош од најблиските бидејќи ќе ви биде потребна. Треба да вложите повеќе напор запостигнување на целите.Овен
Желбата во љубовта за сега има сосема мали шанси  за остварување. Можни се проблеми во брачните односи, кои може

loading...
Loading...