Дневен хороскоп за 31.08.2015

Loading...

Дневен хороскоп за 31.08.2015Овен
Денес ви претстои интересна средба кога љубовта е во прашање. Имате потреба да го наметнете своето мислење на другите и да ја истуркате правдата до крај. Здравјето ви е добро.
Бик
Научени сте постојано да ја префрлате вината на партнерот. Додека надредените ве поддржуваат на работа, не треба воопшто да се грижите. Не е лошо да обрнете малку повеќе внимание на здравјето.
Близнаци
Една личност која неодамна излезе од врска ќе флертува со вас, затоа бидете внимателни. На полето на кариерата работите се релативно добри. Здравјето ви е одлично.

 
Рак
Сте помислиле ли дека во љубовта можеби проблемот е во вас. Лошата концентрација и падот на самодовербата може да ве спречат да се покажете во вистинско светло. Здравјето ви е стабилно.
Лав
Периодов повеќе сте му посветени на партнерот од претходно. Кога околностите не ви се наклонети, немојте да се обидувате да направите нешто со сила. Здравјето ви е чувствително.
Девица
Нема да ве интересира премногу што мисли партнерот за вас во последно време. Работата нема да ви биде товар, па затоа очекувајте подобри резултати. Здравјето ви е добро.

 
Вага
Одлично е тоа што пред другите не ја изнесувате својата интима. Во работата нема премногу да се премислувате. Затоа е важно да ја искористите приликата. Здравјето ви е добро.
Скорпија
Вашата потреба за доминација предизвикува контраефект. Можете да имате сериозни проблеми со законот, затоа најдобро е да бидете внимателни. Здравјето ви е добро.
Стрелец
Огледајте се на партнерот кога станува збор за многу важни животни прашања. Обидете се во работата да ја контролирате нетрпеливоста која што ја чувствувате. Немате посебни проблеми со здравјето.

 
Јарец
Ќе ви значи тоа што личноста која ви се допаѓа можете да ја гледате и додека работите. Овие денови посебно добро ќе ви оди комуникацијата. Здравјето ви е подобро.
Водолија
Партнерот ви го посветува целото свое слободно време. Доколку имате приватен бизнис, не е вистински момент за дополнителни вложувања. Чувствителен ќе ви биде респираторниот систем.
Риби
Интензивно мислите на една личност од минатото. Избегнувајте да земете кредит доколку во овој момент и не е толку потребен. Можни се мали проблеми со срцето.Овен
Денес ви претстои интересна средба кога љубовта е во прашање. Имате потреба да го наметнете своето мислење на другите

loading...
Loading...