Дневен хороскоп за 7-ми септември 2016: Лавот е заљубен, Девицата флертува и пие алкохол…

Loading...

Дневен хороскоп за 7-ми септември 2016Овен
Имате доволно добра причина да му поверувате на еден Рак во врска со некоја работна можност. На полето на љубовта не ви се наклонети аспектите. Пресечете ја агонијата која ја чувствувате веќе некое време.
Бик
Ве следат и ви го мерат секој чекор кој го правите на работното место. Послушајте совет од поискусните. Нема да се израдувате на некое враќање од минатото. Некој со причина е бивши и вие тоа добро го знаете.
Близнаци
Деловен партнер од знакот на Јарец добро ќе ви дојде во овој период. Сакате да се осамите и на време да ставите некои детали кои ве мачат во ред. Не сакате емотивно да се отворите се уште.

 
Рак
На работен план ве води силна интуиција како и секогаш. Доколку се спремате за радикални промени мора на таа одлука цврсто да стоите. Не очајувајте доколку не ви се случува ништо на љубовен план. Тоа ќе биде краткотрајно.
Лав
Се очекува зголемена работна активност и одличен деловен потег во кариерата. Чувствувате дека се заљубивте. Не можете да оттргнете од тој впечаток и се обидувате да доминирате а тоа нема да ви оди во полза.
Девица
Може да дојдете до голема сум на пари преку некое партнерство. Посоветувајте се со вашиот претпоставен. Склоноста кон флерт и алкохол може да ви направи мал проблем. Поставете се отмено пред новите предизвици во љубовта.

 
Вага
Се коцкате со сопственото работно место. Не трпите авторитет, па може ќе размислувате за ново работно место. Се чувствувате добро во присуство на некој Лав или една Скорпија. Можна е паралелна врска, што во суштина не ви се препорачува.
Скорпија
Очекувањето кое го имавте од страна на работниот партнер е исполнето. Можно е да се израдувате на средбата со долгогодишниот партнер кој одамна не сте го виделе. Ви следи пријатно попладне.
Стрелец
Мора да се сконцентрирате на важни детали во текот на својата работа, а тоа ќе ви оди од рака во наредниот период. Повеќе се занимавате со себе и партнерот го оставате на страна, пробајте да го смените ова.

 
Јарец
Се чувствувате како нем набљудувач и немате намера да се отварате многу на работа. Некој од поодамна повторно ќе биде во центар на вашиот интерес. Некоја личност и понатаму  го одвлекува вашето внимание.
Водолија
Вашата интуиција денес добро работи, па нема да повторите грешка од порано. Сакате да се забаувате, а на некоја таква забава може ќе пронајдете некој кој ќе ве заинтригира. Здравје, добро.
Риби
Чувствувате голема моќ на работното место па не допира ништо до вас. Не сакате некој константно да ве повредува на поле љубов, па нема да се чувствувате лошо како последниов период. Проблеми со дишењето.Овен
Имате доволно добра причина да му поверувате на еден Рак во врска со некоја работна можност. На полето на љубовта не

loading...
Loading...