До прекрасна кожа со маска од брусница!

Loading...

Брусницата е  богата со витамините А и Ц кои дејствуваат како пилинг на кожата, ги отстрануваат мртвите клетки и ги чистат затворените пори
 Оваа неверојатна маска ги намалува брчките и помага за подобра хидратација на кожата:
Состојки: 
Половина филџан сок од брусница, половина филџан јогурт, четвртина филџан мед и три лажици маслиново масло.
Подготовка: 
Измешајте ги состојките и добиената смеса нанесете ја на лицето, така оставете ја да делува 20 минути. После тоа измијте се со топла вода. Доволно е маската да ја нанесувате еднаш неделно.Оваа неверојатна маска ги намалува брчките и помага за подобра хидратација на кожата:
Состојки: 
Половина фил

loading...
Loading...