ДОАЃАМЕ! Стотици Австријанци тргнале со автомобили кон Унгарија по бегалците со порака: ДОБРЕДОЈДОВТЕ!

Loading...

Конвој од 140 автомобли е снимен како се движи од Виена кон унгаската граница за да ги превезат до центарот на Австрија. Како што пренесува Ројтерс

loading...
Loading...