ДОБИВ БРЧКИ НА 33 ГОДИНИ: Тогаш баба ми ми ја покажа оваа маска која ми го ПРОМЕНИ животот!

Никој од нас не ги сака брчките и на разни начини се борат со нив.Ви откриваме природен рецепт кој со генерации се користи.Оваа маска е идеална за вашата кожа,ја храни,чисти и ја прави поубава.Состојките од која се состои се природни и немаат штетни дејства,како многубројни производи.
Се што ви е потребно е : 1 свежо цеден лимон и белки од 4 јајца.

Припрема и начин на користење:
Измешајте ги белките со пола лажица лимонов сок и добиената смеса нанесете ја на лицето.Ќе почувствувате благо затегнување,оставете да стои 15 минути а потоа измијте.
Белките позитивно ќе делуваат на вашата кожа и ќе ја намалат можноста за настанување на брчки.Оваа маска е идеална за вашата кожа,ја храни,чисти и ја прави поубава.Состојките од која се состои се природни и немаат штетни дејства,како многубр

Пронајдете не на следниве мрежи: