Добри за плодноста! Овие зеленчуци се благодет за жените кои сакаат да останат бремени!

Loading...

Ако сакате свежо цедени сокови и смутија од овошје и зеленчук, а ви здосадило да користите банани како основа, постои одлична замена за нив.Тиквичките се богати со влакна, калиум, витамини А и Ц, изобилуваат со манган, минерали… имаат малку шеќер и калории, па се супер и кога држите диета.
Кремасти се по структура и одлично ги заменуваат бананите. Имаат неутрален вкус, благ и пријатен, и можете да ги комбинирате со сите намирници.

Одличен избор се на фолна киселина, која го намалува ризикот од рак на дебелото црево и мозочниот удар. Неопходни се во бременоста, а и го зголемува квалитетот на сперматозоидите.Тиквичките се богати со влакна, калиум, витамини А и Ц, изобилуваат со манган, минерали… имаат малку шеќер и калории, па се супер и кога држите д

loading...
Loading...