Докторите до семејството на Шумахер: Очекувајте го најлошото- само чудо ќе успее да го спаси

Loading...

Германски новинар кој ја следи состојбата на Шумахер- вели дека имало значително влошување на истата. Притоа докторите признаваат дека не можат ништо да сторат.Британски медиум пишува дека на семејството му е кажано дека само чудо може да го врати Михаел.
-Знаеме дека е во многу лоша состојба, но додека семејството не се огласи со официјално соопштение, ние не смееме ништо да објавуваме, изјавил неименуваниот германски новинар.
Слично потврдил и друг извор, кој вели дека лекарите веќе му кажале на семејството каква е состојбата.
-Чуда понекогаш се случуваат, но има само малку надеж дека Шумахер ќе се извлече од ова”.
Шумахер е во вештачка кома од 29 декември после тешкиот пад на скијање во Мерибел, Франција, кога со главата удри во камен. Михаел оттогаш е во болница во Гренобл каде што двапати беше опериран, а лекарите кон крајот на јануари почнаа процес на будење од вештачката кома.Британски медиум пишува дека на семејството му е кажано дека само чудо може да го врати Михаел.
-Знаеме дека е во многу лоша состојба,

loading...
Loading...