ДОКТОРИТЕ СОВЕТУВААТ: Само половина литар од овој чај дневно, ја убива желбата за цигари!

Loading...

Руската докторка Антонина Шчипина, гарантира дека луѓето кои секојдневно пијат чај од тегавец, по три месеци немаат желба за цигари.Земете прстофат иситнети суви листови од тегавец, ставете ги во стаклен сад, прелијте ги со половина литар зовриена вода. затворете го садот и оставете да одстои два часа.
Таа вели дека секој ден треба да пиете по половина литар чај, во времетраење од три месеци.
Чајот од тегвец од дамна се користи за ублажување на симптомите на кашлица и респираторните проблеми, а докторката Антонина кажува дека е докажано дека овој чај по три месеци создава аверзија кон цигарите и постепено ја намалува потребата за никотин.Земете прстофат иситнети суви листови од тегавец, ставете ги во стаклен сад, прелијте ги со половина литар зовриена вода. затворете го садот и оста

loading...
Loading...