Докторите за Шумахер: „Само чудо може да го спаси“

Loading...

Докторите кои го лекуваат Михаел Шумахер му соопштиле на семејството на легендарниот возач дека само чудо може да го спаси, пренесува британскиот „Телеграф“.
Неколку врвни невролози, на сопругата на Михаел, Корина и неговиот брат Ралф, им соопштиле дека шансите за квалитетно закрепнување на поранешниот Формула 1 шампион се минимални и најверојатно тој ќе остане на апарати до крајот на животот.

Според нив, лесно може да се случи на Михаел да му се поврати и воспалението на белите дробови, поради неможноста да ја голта плунката додека е во кома.
– Чуда се случуваат понекогаш, но сепак, мали се шансите Шумахер да се извлече- рекол еден од докторите.

Неколку врвни невролози, на сопругата на Михаел, Корина и неговиот брат Ралф, им соопштиле дека шансите за квалитетно закрепнување на поране

loading...
Loading...