Домашен рецепт за побрз раст на косата!

Loading...

Се што ни е потребно за прекрасна коса се наоѓа во нашата кујна, ви предлагаме 2 рецепта за маска која ќе ви ја опорави коста, ќе го поттикне нејзиниот раст, и ќе и обезбеди сјај.Маска од банана – Измешајте две испасирани  банани, јајце, и  една лажица сок од лимон. Смесата нанесете ја на косата, завиткајте ја главата со пластична кесичка и пешкир. Оставете ја да делува 30-40 минути, па измијте ја.

Маска од портокал– Измешајте една чаша сок од портокал со една чаша јогурт. Наесете ја на косата, завиткајте ја главата со пластична кесичка и пешкир. Оставете ја да делува 30 – 40 минути, и потоа детално измијте ја.Маска од банана – Измешајте две испасирани  банани, јајце, и  една лажица сок од лимон. Смесата нанесете ја на косата, завитка

loading...
Loading...