Доналд Трамп имаше сообраќајна несреќа

Конвојот возила, во кој се наоѓал Доналд Трамп, вчера во Њујорк имал сообраќајна несреќа, но претседателскиот кандидат на републиканците минал без повреди, информира првиот човек на неговата кампања Пол Манафорт.-Слушнав дека сите се добри. Кажано ми е дека никој не е повреден, за Си-Ен-ЕН изјави Манафорт.
„Господин и госпоѓа Трамп се во авионот и доаѓаат наваму“, рече Манафорт во Кливленд, каде почна четиридневната претседателска конвенција на Републиканската партија, која до крајот на неделата и официјално треба да го номинира Доналд Трамп за претседателски кандидат.
Само неколку блока понатаму од местото на одржување на конвенцијата, се собраа приврзаници и противници на Трамп. Тие се навредуваа меѓусебно, но до физичка пресметка не дојде, пренесоа британските меидуми.
Протестите ги обезбедуваат голем број полицајци, кои ги одвоија двете групи демонстранти.-Слушнав дека сите се добри. Кажано ми е дека никој не е повреден, за Си-Ен-ЕН из

Пронајдете не на следниве мрежи: