ДОЖИВОТНА ДЕПИЛАЦИЈА: Нанесете ја ОВАА природна смеса под пазувите и влакната ќе исчезнат ЗАСЕКОГАШ!

Рецептот доаѓа од Азија, каде што беше речиси сите жени барем еднаш го се употребиле, а потребно се неколку третмани за влакната потполно да се отстранат.Ласерското отстранување е се повеќе популарно кај жените, но дамите кои сеуште не родиле не треба да се подложуваат на овој третман. Затоа, посегнете по природно решение – се што ви треба за трајно отстранување на влакна под пазувите се лимонов сок и шеќер.
Состојки:
-2 лажици сок од лимон
-1 лажица шеќер.
Се што треба да направите е да ги измешате овие две состојки и нанесете на чиста кожа под раката. Оставете да делува неколку минути, а потоа отстранете го со сува памучна крпа.
Не одете веднаш под туш или да нанесете дезодоранс, за лимонот што подолго да делува; затоа е најдобро третманот да ги извршите пред спиење.Ласерското отстранување е се повеќе популарно кај жените, но дамите кои сеуште не родиле не треба да се подложуваат на овој третман. Затоа, посегне

Пронајдете не на следниве мрежи: