Дознајте зошто треба да пиете какао секој ден!

Познат е како билка која го чува организмот од слободни радикали, го намалува стресот и депресијата, штити од болести на срцето и крвните садови како и од многу видови рак.Една шолја какао дневно треба да ви стане навика. Вашиот организам ќе ви биде благодарен. Познат е како билка која го чува организмот од слободни радикали, го намалува стресот и депресијата, штити од болести на срцето и крвните садови како и од многу видови рак.
Освен тоа какаото:
-Го регулира нивото на шеќер и холестерол
-Го поттикнува помнењето и ја подобрува концетрацијата
-Ја намалува опасноста од срцев и мозочен удар
-Го успорува процесот на старење
-Ја омекнува кожата
-Силен афродизијак е и антиоксиданс.
Исто така често докторите знаат да кажат дека го „бистри мозокот“.Една шолја какао дневно треба да ви стане навика. Вашиот организам ќе ви биде благодарен. Познат е како билка која го чува организмот од слободни р

Пронајдете не на следниве мрежи: