ДРАМА: 12-годишно дете се заканувало дека ќе си го одземе животот!

Во Белград се случуваше вистинска драма пред неколку часа, кога 12-годишно дете се закануваше дека ќе се самоубие.Момчето околу 12 часот се качило на бандера и се заканувало дека ќе се фрли, но за среќа пожарникарите, со својата брза интервенција успеале да го одвратат од намерата, пренесе српски „Курир“.
Засега не се знае ниту идентитетот на детето, ниту која е причината поради која решило да си го одземе животот. Познато е само дека е старо околу 12 години и дека е дете од Домот „Дринка Павловиќ“.
За среќа, драмата не завршила трагично.Момчето околу 12 часот се качило на бандера и се заканувало дека ќе се фрли, но за среќа пожарникарите, со својата брза интервенција успеале да го

Пронајдете не на следниве мрежи: