ДРАМА: Пожарникарите спасиле едногодишно дете од пожар!

Како што пренесоа српските портали, детето било заклучено во станот на третиот кат во мометот кога избил пожарот. Станот бил преполн со чад и како што изјавиле тројцата пожарникари, чудо е што детето преживеало.Со брза интервенција детето било извлечено од станнот за неколку минути.
Мајката пред да избувне пожарот, се симнала до влезната врата којашто често се заглавувала за да му отвори на еден од станарите во зградата.
Причина за пожарот била запалена тава на шпоретот, по што станот се исполнил со дим за само неколку минути.
Откако мајакта не можеле да ја отвори вратата веднаш повикала пожарникари кои стигнале на местото за само 4 минути.
– Добивме дојава околу 10:30 часот и стигнавме за 4 минути на лице место. Влеговме преку прозорот во станот каде го затекнавме расплаканото дете, кое едвај дишеше од чадот. Ништо не гореше, но насекаде имаше чад. За среќа го спасивме детето и го предадовме на неговата мајка, изјавил Ѕвездан Павловиќ, командир на спасувачката пожарна екипа во Обреновац. Со брза интервенција детето било извлечено од станнот за неколку минути.
Мајката пред да избувне пожарот, се симнала до влезната врата која

Пронајдете не на следниве мрежи: